POHANKOVÉ MYSLI – Unikátní novinka na českém trhu

Společnost Emco, český výrobce cereálních výrobků, uvádí na trh zcela novou kategorii výrobků, a to bezlepkové mysli. Reaguje tak na přání zákazníků, kterým čím dál tím více záleží na zdravém životním stylu.

Hlavní součástí výrobku jsou totiž pohankové a jáhlové vločky. Na pultech se objeví zatím ve dvou oblíbených příchutích: Medové s ořechy a Čokoláda a mandle.Pohanka je v dnešní době díky své vynikající nutriční hodnotě a lehké stravitelnosti velice vyhledávanou potravinou. Je unikátní svou komplexní skladbou pro člověka nezbytných živin a minerálů jakou jsou například esenciální aminokyseliny, bílkoviny či zinek, měď a mangan. Je také jedinečným zdrojem rutinu, který působí jako ochrana proti onemocnění cév a srdce. Přisuzuje se mu i významná antioxidační účinnost, to znamená schopnost působit proti volným radikálům.

Jáhly jsou vyráběny z prosa, které je někdy označováno za vůbec nejstarší obilovinu kultivovanou člověkem. Jáhly jsou lehce stravitelné, bohaté na bílkoviny, minerální látky (železo) a vitamíny (B1, B2, karotenoidy).

Pohanka i proso jsou přirozeně bezlepkové, proto je nové mysli vhodné i pro bezlepkovou dietu celiaků. Výroba probíhá zcela odděleně od konvenční výroby, aby došlo k eliminaci křížové kontaminace lepkem. Do budoucna se uvažuje o rozšíření řady bezlepkových produktů i o další výrobky.

Pohankové Mysli v balení 375 g bude k dostání od srpna v nezávislých nebo internetových obchodech za doporučenou prodejní cenu 64,90 Kč.

mpmmpc